Woningen
Horeca
Herontwikkeling

Projectomschrijving

Project: Appartementen District U te Vlaardingen

 

Honderd jaar lang was het markante Unilever-gebouw in District U een laboratorium waar onderzoek werd gedaan. Nu transformeren Atelier Kempe Thill en Schiemann Weyers Architecten het tot het kloppend hart van District U, waar wonen en werken samenkomen.

Het voormalige Unilever-gebouw is een uniek en karakteristiek gebouw, en het is fantastisch dat het behouden blijft. Van buiten lijkt het op een flat, maar vanbinnen vertelt het een heel ander verhaal. Het was een laboratoriumgebouw met ongebruikelijke afmetingen, vooral voor de woningbouw. De verdiepingen hebben hoogtes van wel vier meter – een zeldzaamheid! Qua ligging en verbondenheid zien we ook kansen: District U ligt op een strategische locatie, aan de haven, precies tussen Rotterdam en Hoek van Holland, dus tussen stad en strand.

Met Gebiedsmanagers, Stepforward, IDDS en KP Adviseurs BV werkt Leyten toe naar de start van de sloopwerkzaamheden en het bouwrijp maken van de locatie in de loop van dit jaar. Daarnaast werkt Leyten met Atelier Kempe Thill, Van Rossum Raadgevende Ingenieurs BV, Overdevest Adviseurs, en Nelissen Ingenieursbureau aan de transformatie van gebouw A, het voormalige laboratoriumgebouw van Unilever, van 30.000 m² naar een mixed-use woongebouw met onder andere ruim 230 woningen in zowel het huur- als koopsegment. De prognose voor de start van de verkoop van dit markante gebouw in Vlaardingen is oktober 2024.

De eerste twee lagen zijn bestemd voor horeca, retail en bedrijven, terwijl alle lagen daarboven voor woningen zijn gereserveerd. Er zijn kleine studio’s voor starters en ruimere appartementen. Bovenop het gebouw voegen we twee nieuwe penthouse-lagen toe. Door deze bouwvolumes iets terug te laten springen, creëren we een mooie “beëindiging” van het gebouw. Op de parkeergarage komt een daktuin, die door alle bewoners gezamenlijk wordt gebruikt.

Overdevest Adviseurs is bevoorrecht om onderdeel te mogen zijn van dit prachtige project.

Opdrachtgever: Leyten

De herontwikkeling van het bestaande District-U van voormalig Unilever terrein te Vlaardingen. Het bestaande terrein zal worden herontwikkelt tot een gemengde wijk voor wonen, werken, onderwijs en ontspanning. Centraal in dit gebied bevindt zich het voormalige Lab-gebouw van circa 30.000mÇ BVO groot (ca. 146m lang en 41m hoog). Deze zal worden herontwikkeld tot woongebouw (ca. 225 appartementen) met een commerciële plint.

Impressieafbeeldingen: SugarVisuals en Atelier Kempe Thill / Schiemann Weyers voor het ontwerp.

Werkzaamheden

Werkzaamheden

Elektrotechnische- Werkbouwkundige- en Sanitaire installaties

– Fase 0, Schetsontwerp (SO)

– Fase 1, Voorlopig Ontwerp (VO)

– Fase 2, Omgevingsvergunning (OA)

– Fase 3, Definitief Ontwerp (DO)

– Fase 5, Prijs en Contractvorming (PC)

– Fase 6, Uitvoeringsbegeleiding (UIT)

 

Omschrijving van de werkzaamheden installaties

Voor alle projecten geldt de onderstaande opsomming m.b.t. welke installatie disciplines

onderdeel zijn van onze opdracht

– 10. Nuts

– 14 terreininstallaties (gebouw gebonden en terrein)

– 50 hemelwaterafvoer

– 51 Binnenriolering

– 52 Waterinstallaties

– 53 Sanitaire Installaties

– 54 Brandbestrijdingsinstallatie

– 60 Verwarmingsinstallatie

– 61 Mechanische ventilatie

– 62 Koelinstallatie

– 68 Regelinstallatie

– 70 Elektrische installatie

– 70 PV-installatie

– 70 Elektrische laadinstallatie

– 75 Communicatie installatie (CAI en Telefoon)

– 75 Beveiligingsinstallatie, brandmeld- en ontruiming installatie

– 75 Beveiliging-, toegangscontrole- en CCTV-installatie

– 80 Transportinstallaties (Lift).

– 81 Transportinstallaties (Gevelonderhoud).