Marktgebouw te Nieuw Vennep
Projectomschrijving
Project: Marktgebouw te Nieuw Vennep
Een belangrijk onderdeel van het Marktgebouw is de bibliotheek van 1.000 vierkante meter bedrijfsvloeroppervlakte en er is ruimte voor horeca. Daarboven komen 20 huur-appartementen in het middensegment en 27 koop- of huurappartementen in het dure segment.
Geurst & Schulze Architecten heeft het vrijstaande gebouw alzijdig en uit een stuk ontworpen. Het heeft een uitgesproken architectuur met een accent in de vorm van een toren op de hoek aan de zijde van het harmonieplein.
In het ontwerp heeft HBB Groep, samen met buro DGMR, veel aandacht voor duurzaamheid. Dat uit zich door een duurzaam casco draagsysteem en er wordt goed nagedacht over hoe het gebouw gedemonteerd kan worden aan het einde van haar levensduur, zodat materialen en gebouwonderdelen gemakkelijk gerecycled of zelfs hergebruikt kunnen worden in een andere toepassing.
Voor de bibliotheek en de woningen wordt gebruik gemaakt van bodemenergie. Het dak wordt maximaal benut voor energieopwekking en het vasthouden en bergen van regenwater.
Het Marktgebouw is door gemeente Haarlemmermeer als tender in de markt gezet en juli 2023 gegund aan HBB Groep. Medio 2024 zal de omgevingsvergunning aangevraagd worden en kort daarop start de verkoop. De verwachting is dat de bouw in het eerste kwartaal van 2025 zal starten en dat de werkzaamheden medio 2026 zijn afgerond.
HBB Groep|Geurst & Schulze Architecten|DMGR Adviseurs |Berkenhoutentro constructeurs |Overdevest Adviseurs
Overdevest Adviseurs is bevoorrecht dat wij onderdeel mogen zijn van dit prachtige project
(Tekst en impressie afbeelding HBB Groep ).